Projekty budowlane – indywidualne i adaptacje.

Indywidualny projekt budowlany.

Prace nad koncepcją projektu indywidualnego trwają tak długo, aż zostanie wypracowana wersja która zaspokoi potrzeby Klienta.

Na każdym etapie możemy wprowadzać kolejne zmiany.

Adaptacja gotowego projektu.

Zakres adaptacji uwzględnia indywidualne zmiany, zmiany wymagane prawem oraz zlokalizowanie budynku na działce.

Jako adaptujący budynek przejmujemy na siebie rolę głównego projektanta budynku.

Inwentaryzacja budynku / lokalu.

Inwentaryzacja obiektu budowlanego określa dokładne odwzorowanie istniejącego budynku w formie papierowej (elektronicznej) jako dokumentacja budowlana.

Inwentaryzacja budynku jest wymagana w przypadku rozbudowy, nadbudowy, przebudowy lub remontu budynku.

Charakterystyka energetyczna.

Stanowi integralną część projektu budowlanego każdego obiektu kubaturowego ogrzewanego w tym również budynku mieszkalnego jednorodzinnego.

Wszystko w celu zmniejszenia zużycia energii.

Projekt budowlany.

Projekt budowlany jest opracowaniem koniecznym do uzyskania pozwolenia na budowę planowanej inwestycji (domu mieszkalnego, przemysłowego, usługowego etc.) Powinien zostać sporządzony zgodnie z ustaleniami decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu lub miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Każdy projekt budowlany winien zawierać kilka kluczowych elementów, m.in. projekt zagospodarowania działki, projekt architektoniczno – budowlany, oświadczenia o zapewnieniu dostaw energii, gazu, wody i odprowadzenia ścieków.

Zakres usług:

 • Adaptacja gotowego projektu

 • Indywidualny projekt budowlany

 • Inwentaryzacja budynku / lokalu

 • Samodzielność lokali mieszkalnych i usługowych

 • Projektowana charakterystyka energetyczna

 • Świadectwo charakterystyki energetycznej

Projekt budowlany indywidualny i adaptacja gotowego projektu.

Firma CERT oferuje wykonanie projektu budowlanego niezbędnego do uzyskania pozwolenia na budowę. Działamy z powodzeniem na rynku poznańskim od wielu lat, posiadając bogatą historię zrealizowanych budynków. Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do osób szukających projektu swojego wymarzonego domu, jednakże realizujemy również większe przedsięwzięcia ( hale, magazyny etc). Wykonamy adaptację gotowego projektu budowlanego jak również stworzymy indywidualny projekt budowlany, wraz z pozwoleniem na budowę.

Projekt budowlany jest opracowaniem koniecznym do uzyskania pozwolenia na budowę planowanej inwestycji (domu mieszkalnego, przemysłowego, usługowego etc.) Powinien zostać sporządzony zgodnie z ustaleniami decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu lub miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Każdy projekt budowlany winien zawierać kilka kluczowych elementów, m.in. projekt zagospodarowania działki, projekt architektoniczno – budowlany, oświadczenia o zapewnieniu dostaw energii, gazu, wody i odprowadzenia ścieków.

Projektowana charakterystyka energetyczna

Od 3 października 2014r. jest wykonywana zgodnie z wprowadzonym rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju w sprawie metodologii obliczania charakterystyki energetycznej budynków. Wykonujemy charakterystyki budynków według najnowszych wzorów.
Charakterystyka energetyczna stanowi integralną część  projektu budowlanego każdego obiektu kubaturowego ogrzewanego w tym również budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Dokument ten zawiera m.in. informacje dotyczące przegród zewnętrznych i ich izolacyjność oraz systemy ogrzewania i przygotowania ciepłej wody w budynku. Według najnowszych rozporządzeń charakterystyka energetyczna musi zawierać również dokument analiza możliwości racjonalnego wykorzystania wysokoefektywnych systemów alternatywnych zaopatrzenia w energię i ciepło.

Obecne Warunki Techniczne WT2014 określają maksymalne współczynniki przenikania ciepła dla przegród. Budynek oprócz nich musi spełnić również wskaźnik zapotrzebowania na nieodnawialną energie pierwotną EP. Dodatkowym czynnikiem do spełnienia jest warunek powierzchni okien oraz warunek uniknięcia rozwoju pleśni.

Obecne współczynnik EPmax dla budynku mieszkalnego wynosi 95 kWh/mkw/rok, jednakże będzie jeszcze zmniejszany w 2021r. Zmianie ulegną również współczynniki przenikania ciepła przez przegrody budynku. Normy z każdym kolejnym etapem będą coraz bardziej restrykcyjne. Wszystko w celu zmniejszenia zużycia energii.

Aby określić czy budynek jest w stanie spełnić te normy należy wykonać charakterystykę energetyczną. Firma CERT wykonuje charakterystyki w ramach wykonywanych projektów budowlanych indywidualnych oraz w adapatacjach gotowych budynków. Zapraszamy projektantów do współpracy, chętnie udzielimy pomocy i odpowiemy na nurtujące pytania oraz przygotujemy profesjonalną charakterystykę na podstawie projektu.

Dlaczego warto nas wybrać?

 • Od wielu lat na rynku

 • Dostosujemy czas realizacji do Twoich potrzeb

 • Setki wykonanych świadectw energetycznych

 • Dziesiątki wykonanych charakterystyk energetycznych

 • Dziesiątki wykonanych projektów budowlanych, adaptacji, inwentaryzacji

 • Atrakcyjne ceny

 • Sami zadowoleni klienci

 • Do każdego tematu podchodzimy poważnie, 100% spraw pozytywnie zrealizowanych

Co mówią o nas klienci?

„Współpracuję z CERT od początku istnienia firmy. Realizują obsługę informatyczną naszej firmy. Wszelkie problemy ze sprzętem, doradztwo informatyczne, zakupy nowego sprzętu i aplikacji realizujemy z udziałem firmy CERT. Serdecznie polecam z uwagi na szybką reakcję i wysoki poziom kompetencji.”

MACIEJ, INCONS

„Polecam usługi firmy CERT. Współpracowaliśmy przy wykonaniu świadectwa energetycznego dla naszej hali produkcyjno – magazynowej. Dokument otrzymaliśmy zgodnie z ustalonym terminem. Odbiór budynku odbył się bez żadnych zastrzeżeń. Świadectwo energetyczne wykonane zgodnie z oczekiwaniami.”

JACEK, TIP-TOPOL

„CERT realizował dla naszej firmy kilkadziesiąt certyfikatów energetycznych dla budowanego przez nas osiedla domków szeregowych. Praca została wykonana rzetelnie, zgodnie z wymogami prawa oraz w oczekiwanym terminie. Cena również nie była wygórowana. Nie mamy żadnych zastrzeżeń i szczerze polecamy!”

KRZYSZTOF, KOMPLEX-BUD

„Osobiście polecam firmę CERT, która wykonała dla mnie indywidualny projekt budowlany budynku mieszkalnego. Od samego początku zaangażowali się w wypracowanie koncepcji która spełni moje oczekiwania. Nie było łatwo, ponieważ w trakcie opracowania moja wizja uległa zmianie wielokrotnie, Na szczęście nie było to problem i wszystko udało się zaprojektować.”

ADAM, Klient indywidualny

„Firma CERT realizowała dla mnie wyodrębnienie lokali mieszkalnych w budynku wielorodzinnym. Z uwagi na wiek budynku oraz szczątkowe informacje papierowe, musieli stworzyć inwentaryzację całego budynku od zera. Praca została wykonana rzetelnie włącznie z załatwieniem wszelkich formalności w urzędzie. ”

Joanna, Klient indywidualny
„Serdecznie dziękuję za dobrze wykonaną robotę! Adaptacja projektu budowlanego została wykonana zgodnie z umówionym terminem. Wykonali wszystko to co jest potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę. Zresztą pozwolenie też załatwili. Z czystym sumieniem polecam firmę CERT jako godnego partnera w interesach.”
MARIUSZ, Klient indywidualny

KONTAKT

Jeśli chcesz znać odpowiedź na swoje pytanie – śmiało pisz, odpowiemy na każde!

  IMIĘ *

  NAZWISKO*

  EMAIL *

  TELEFON

  TEMAT

  W CZYM MOŻEMY POMÓC?